Voor het eerst samen op het internationale dartspodium: Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker slaan de handen in elkaar tijdens de prestigieuze World Cup of Darts. Het Belgische duo trekt met één duidelijk doel naar Duitsland: de Belgische driekleur verdedigen en de beker mee naar huis nemen.
- Rudi De Cock
- Foto © VTM
De dartswereld kijkt reikhalzend uit naar de start van de World Cup of Darts, die van donderdag 12 tot en met zondag 15 juni live te volgen is op VTM 2. Wat deze landencompetitie zo uniek maakt, is het teamformat: geen individuele strijd dit keer, maar nationale trots die op het spel staat. En België stuurt dit jaar een veelbelovend koppel het veld in: Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker vormen voor het eerst samen een team. Het kampioenschap brengt 40 landen uit alle hoeken van de wereld samen, van Argentinië tot Singapore en van Zuid-Afrika tot Hongkong. Ze nemen het tegen elkaar op in een reeks intense duels, met een prijzenpot van 450.000 pond, oftewel 530.000 euro. De winnaars nemen daarvan zo’n 95.000 euro mee naar huis. Voor België staat er meer dan alleen prijzengeld op het spel. De Belgische darters hebben in het verleden al bewezen dat ze zich kunnen meten met de absolute wereldtop. Zo schopte Dimitri Van den Bergh het vorig jaar samen met Kim Huybrechts tot in de halve finale. Nu is het aan The DreamMaker en zijn nieuwe teamgenoot Mike De Decker om die prestatie te evenaren — of zelfs te overtreffen.
De Belgische campagne begint op donderdag 12 juni om 19 uur met een eerste groepswedstrijd tegen Italië. De groepsfase gaat verder op vrijdag 13 juni, met wedstrijden om 12 en 19 uur. Als België zich weet te plaatsen, volgen de knock-outfases: de tweede ronde op zaterdag, de kwartfinales op zondagmiddag, en op zondagavond de grote ontknoping met de halve finales én finale.
Teamwork voor de vlag
Voor Van den Bergh en De Decker is het een unieke kans om hun krachten te bundelen. Waar darts doorgaans een individuele sport is, staat de World Cup garant voor samenwerking, strategie en nationale verbondenheid. “We gooien voor onze vlag, voor ons land, voor onze fans,” klinkt het vastberaden bij beide spelers. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen: België behoort traditioneel tot de outsiders met grote kans op succes.
Tweede kindje in thuisbasis Sint-Truiden
Naast het sportieve luik is er ook een persoonlijke kant aan het verhaal. Dimitri Van den Bergh woont sinds enige tijd in Sint-Truiden, samen met zijn partner Evi Loyaerts en hun dochtertje Oonah dicht bij Evi’s familie. “Het geeft hier een groter thuisgevoel,” aldus Dimi Van den Bergh. De dartswereld mag dan internationaal zijn, voor de topdarter speelt het gezinsleven een belangrijke rol. Samen met Evi kijkt hij uit naar hun tweede kindje, dat eind juli verwacht wordt, nèt wanneer de World Matchplay plaatsvindt. “We gaan van drie naar vier,” zegt Dimitri. “Twee keer zoveel moeite, twee keer zoveel druk. Maar ook dubbel genieten, dubbel zoveel geluk. Wij en de grote zus kijken fel uit naar de komst van de kleine spruit. We zijn zo gelukkig”, aldus het koppel. Van den Bergh en Loyaerts leerden elkaar kennen op een dartstoernooi in Sint-Truiden. “Hij was daar aan het basketten met mijn broertje,” vertelt Evi. En na wat daten groeide het tussen ons uit tot een mooie relatie.”
Afspraak op VTM 2
Voor wie de actie niet wil missen: VTM 2 zendt de volledige World Cup of Darts live uit van donderdag 12 juni tot en met zondagavond. Met de Belgische wedstrijden als hoogtepunt en de finale op zondagavond belooft het een sportief hoogstaande én emotioneel geladen editie te worden. De ogen zijn gericht op team België — op Dimitri en Mike, op ambitie en precisie, op trots en talent. Klaar om te mikken op goud?
Vanaf donderdag 12 juni om 19u00 live bij VTM 2. 🎯