Vanaf maandag 13 april starten er verschillende wegenwerken in Haspengouw. Zo wordt in Alken op het kruispunt van de Stationsstraat (N754) met de Groenmolenstraat een fietsoversteekplaats gerealiseerd. In Sint-Truiden krijgt het wegdek op de Diestersteenweg (N716), ter hoogte van de aansluiting met de Speelhoflaan en de Guvelingenlaan stroever gemaakt omwille van de soms gevaarlijke gladheid. 

  • Foto – Het kruispunt van de Stationsstraat (N754) met de Groenmolenstraat – © Google Maps

In verschillende delen van Haspengouw starten maandag 13 april belangrijke wegenwerken. Het Agentschap Wegen en Verkeer wil met gerichte ingrepen de verkeersveiligheid verhogen en de infrastructuur verbeteren, al zullen weggebruikers tijdelijk rekening moeten houden met hinder. In Alken wordt het kruispunt van de Stationsstraat (N754) met de Groenmolenstraat grondig aangepakt. Daar komt een nieuwe fietsoversteekplaats die moet aansluiten op de geplande herinrichting van het industrieterrein Kolmen. De gemeente maakte die plannen al in de zomer van 2025 bekend, met onder meer de aanleg van aanliggende fietspaden in de Groenmolenstraat. Omdat deze straat aansluit op de Stationsstraat, die onder beheer van Wegen en Verkeer valt, zorgt het agentschap voor een vlotte en veilige verbinding. Wat verderop komt een nieuwe oversteekplaats die aansluit op de dubbelrichtingsfietspaden. Punctuele verlichting moet ervoor zorgen dat overstekende fietsers extra opvallen in het verkeer. Fietsers zijn er niet in de voorrang, maar kunnen wel in twee keer oversteken. Om het winkelen in de buurt veiliger te maken, wordt ook een afslagstrook voorzien. De werken starten op 13 april en lopen tot midden juli. Eerst wordt gewerkt aan de kant van Okay, vanaf midden mei verschuift de werf naar de zijde van Aveve. Tijdens de volledige periode kan het verkeer beurtelings passeren via tijdelijke verkeerslichten en wordt er aan de kant van Okay een tijdelijke inrit naar de winkel voorzien.

Sint-Truiden: meer grip op de baan

Ook in Sint-Truiden zijn er ingrepen gepland. Op de Diestersteenweg (N716), ter hoogte van het Sint-Trudo Ziekenhuis, voert Wegen en Verkeer onderhoudswerken uit van maandag 13 april tot en met vrijdag 17 april 2026. Tussen de aansluiting met de Speelhoflaan en de Guvelingenlaan wordt het wegdek aangepakt en stroever gemaakt, zodat autobanden meer grip krijgen. De werken verlopen in twee fases. Verkeer vanuit Nieuwerkerken richting Sint-Truiden kan steeds doorrijden, maar in de omgekeerde richting geldt een omleiding via de Speelhoflaan, Hasseltsesteenweg en Melveren-Centrum. Fietsers kunnen de werfzone wel passeren. Belangrijke locaties zoals het Sint-Trudo ziekenhuis, Wiric, Villa Rosa en de gurdwara blijven bereikbaar, en ook de Speelhoflaan wordt niet afgesloten.

Verbindingsweg Gingelom-Landen

Verder wordt de verbindingsweg tussen Landen en Gingelom tijdelijk onderbroken. Van 13 april tot en met uiterlijk 25 mei vinden er werken plaats in de Landenstraat in Gingelom. Tijdens die periode is de weg afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Voetgangers en fietsers kunnen wel blijven passeren. Omdat er langs deze verbindingsweg geen buslijn loopt, ondervindt het openbaar vervoer geen hinder. Voor automobilisten wordt een omleiding voorzien via de Hannuitsesteenweg (N283) en de Steenweg op Sint-Truiden (N80). Tenslotte denken we ook aan de pendelaars want in Leuven wordt er gewerkt aan de binnenring. Op donderdag 16 april, tijdens de paasvakantie, krijgt de Lüdenscheidsingel (R23) een nieuwe asfaltlaag over een afstand van 500 meter. De werken situeren zich tussen de afrit van de Nieuwe Mechelsesteenweg (N26) en de aansluiting met het Joanna-Maria Artoisplein. Over de volledige breedte van de binnenring wordt het wegdek vernieuwd.

Met deze reeks werken wil het Agentschap Wegen en Verkeer inzetten op veiligere en duurzamere mobiliteit. Voor weggebruikers betekent dit de komende weken vooral: vertraging incalculeren en de signalisatie ter plaatse goed opvolgen.