VELM – Het wordt een avond vol muziek, nostalgie en vriendschap: op zaterdag 4 oktober neemt de Oppenheimer Blaaskapel na een halve eeuw afscheid van haar publiek. De jubilerende vereniging viert haar vijftigste verjaardag met een laatste Oktoberfeest in de Parochiezaal van Velm, en zet daarmee een punt achter een rijkgevuld muzikaal verhaal.
Wat ooit begon als een samensmelting van de fanfares van Borlo en Velm, groeide in de loop van vijf decennia uit tot een vaste waarde in en rond Sint-Truiden. De Oppenheimers brachten talloze optredens, begeleidden feestelijkheden en zorgden steevast voor sfeer en verbondenheid. Nu komt daar onvermijdelijk een einde aan.
Een laatste keer op het podium
Dirigent Francis kijkt met gemengde gevoelens uit naar de avond. “Het doet natuurlijk pijn om afscheid te nemen, maar ik ben vooral dankbaar dat we samen nog één keer het publiek kunnen verblijden. Een uur lang zullen we alles geven, zoals we dat altijd gedaan hebben.” Vanaf 19u30 klinkt het laatste concert van de blaaskapel.
Na dit afscheidsoptreden neemt de gerenommeerde tirolergroep Alpenfever het muzikale roer over. Met hun aanstekelijke ritmes en authentieke klanken beloven zij het feest in ware Oktoberfeststijl verder te zetten.
Bierpotten en bratwurst
Een Oktoberfeest is natuurlijk geen Oktoberfeest zonder bier en bratwurst. Bezoekers kunnen zich verheugen op de traditionele Oppenheimer halve-liter bierpottenen braadworsten. De Oppenheimers hopen dat zoveel mogelijk feestgangers in lederhosen of dirndl zullen opduiken, om de beleving compleet te maken.
Een hoofdstuk dat afsluit
Voorzitter Willy Bollinne benadrukt de betekenis van dit slotakkoord: “Met het verdwijnen van de blaaskapel sluiten we toch een belangrijk muzikaal hoofdstuk in de regio af. Maar we doen dat op onze manier: feestelijk, met muziek, en samen met ons publiek.”
De deuren van de Parochiezaal openen om 19 uur. De toegang is gratis, maar de herinneringen die men er zal maken zijn volgens De Oppenheimers onbetaalbaar.


















