Hasselt – In de gevangenis van Hasselt zijn in korte tijd twee pogingen om drugs binnen te smokkelen ontdekt. Zowel een gedetineerde als bezoekers werden betrapt bij het bezit van aanzienlijke hoeveelheden verdovende middelen.
- Tekst en foto © rdc
Op vrijdag 22 augustus werd een 37-jarige gedetineerde betrapt met 81 gram hasj kort nadat hij bezoek had gekregen van zijn 37-jarige partner. De vrouw werd buiten de gevangenis tegengehouden door de politie. Zij bleek een grote som cash geld bij zich te hebben. De onderzoeksrechter in Hasselt besliste haar aan te houden. Enkele weken later, op woensdag 15 oktober, probeerde een 71-jarige man uit Hasselt meer dan 100 gram speed binnen te smokkelen tijdens de toegangscontrole van de gevangenis. De drugs waren bestemd voor zijn 37-jarige zoon, die daar een gevangenisstraf uitzit. Zowel de vader als de zoon werden voorgeleid bij de onderzoeksrechter. De zoon werd ook voor deze feiten aangehouden.
Ontmoedigen
Beide dossiers worden verder onderzocht door politie Limburg Regio Hoofdstad, onder leiding van de onderzoeksrechter in Hasselt. Volgens Parket Limburg wordt hard gewerkt aan een drugsontmoedigingsbeleid binnen de gevangenissen. “Om de normalisering van drugsgebruik tegen te gaan, moeten we ook kijken naar de detentiecontext,” klinkt het. Het parket benadrukt dat de samenwerking tussen politie en het gevangeniswezen essentieel is om te voorkomen dat drugs de gevangenis binnenkomen, onder meer via het bezoekersverkeer.
















