De politie heeft de voorbije weken al gewaarschuwd voor inbraakpogingen. Ook de laatste dagen werd er her en der weer geprobeerd om binnen te breken in woningen, soms met succes. Waakzaam blijven lijkt nu de boodschap te zijn.

In Kortessem hadden onbekenden in de Kersendaelstraat het zaterdagavond omstreeks 21 uur gemunt op een woning. Die werd door de dieven volledig doorzocht. Ze braken een venster open en gingen na hun zoektocht door het huis aan de haal met juwelen en cash geld.

Even verderop in de Jesserenstraat te Borgloon was het een uur daarvoor ook al prijs geweest. Onbekenden braken er een raam open aan de achterzijde van de woning. Het is nog onduidelijk of er iets ontvreemd werd. En dichterbij Sint-Truiden, op de Sint-Truidersteenweg in Borgloon werd er ‘s morgens gehandeld. Dieven hadden het gemunt op kerstverlichting, meer bepaald op een metalen constructie in de vorm van een hert. Die werd uit de voortuin van een woning meegenomen.