Terwijl 2025 de laatste uren ingaat, kijkt Animal Rescue Service, het Limburgse reddingsteam voor dieren in nood, tevreden en trots terug op een jaar vol inzet, solidariteit en ontelbare reddingsacties. Met zo’n 550 interventies kan het team spreken van een bijzonder intens en betekenisvol jaar.
- Foto’s © ARS
“In 2025 rukten we met Animal Rescue Service om en bij de 550 keer uit voor dieren die hulp nodig hadden”, vertelt Mathieu Helleputte. “Het ging daarbij vooral om wilde dieren die in moeilijkheden verkeerden, vaak na aanrijdingen, verstrikkingen of door menselijke verstoring van hun leefgebied.” De cijfers spreken voor zich. Mathieu somt op: “Er waren opvallend veel reddingsacties voor reeën, zo’n 108, en verder voor 67 bosduiven, 51 wilde eenden, 32 egels en 26 vossen. Elk dier vertelt zijn eigen verhaal, maar samen tonen ze hoe groot de nood aan gespecialiseerde dierenhulp blijft in Limburg.” Tussen de vele interventies zaten ook enkele opmerkelijke en memorabele reddingen. Zo bleef één dier het team bijzonder bij: een lepelaar. “Klopt, het is een zeldzame en indrukwekkende verschijning in onze regio. Zo’n ontmoeting herinnert me eraan hoe bijzonder en kwetsbaar onze natuur is.” Daarnaast werden ook dit jaar verschillende exotische dieren aangetroffen. Zoals wel vaker ging het om achtergelaten of ontsnapte slangen, baardagamen en schildpadden, die dankzij een snelle tussenkomst veilig konden worden opgevangen.
Dankbaarheid
Animal Rescue Service benadrukt dat geen enkele interventie mogelijk zou zijn zonder de steun van vele sympathisanten. “We willen iedereen oprecht bedanken voor de steun die we jaar na jaar mogen ontvangen,” zegt het team. “Daarnaast gaat onze grootste dank uit naar onze vrijwilligers, die dag en nacht klaarstaan om oproepen te beantwoorden en dieren een tweede kans te geven.” Met het einde van 2025 in zicht, wenst Animal Rescue Service iedereen een veilig eindejaar en een liefdevol 2026. “Ook in het nieuwe jaar we met ons reddingsteam ons met dezelfde toewijding inzetten voor dieren in nood, groot en klein, gewoon of uitzonderlijk”, besluit Mathieu Helleputte.





























