Tienen – Na 23 jaar trekt circusschool Salto in Tienen voorgoed de piste dicht. Oprichters Tom Cools en Eva Aerts namen zondag afscheid met een laatste voorstelling en een emotioneel feest op de Grote Markt. “Het is heel dubbel, maar we voelen dat het tijd is voor iets nieuws,” zegt Tom.

  • rdc
  • foto’s © Tom Cools

Wat ooit begon met een groepje van tien kinderen, groeide uit tot een bloeiende school met jaarlijks zo’n 500 leden. “Daar zijn we enorm trots op,” blikt Tom terug. Salto werd in die twee decennia een vaste waarde in het circuslandschap van Vlaams-Brabant, geliefd om zijn speelse sfeer en sociale werking. Maar de laatste jaren begon het te knellen. “Onze vaste ploeg lesgevers viel weg en het werd steeds moeilijker om nieuwe krachten te vinden,” vertelt Tom. “Tienen is geen studentenstad, dus jonge lesgevers trekken sneller weg.” Ook het combineren van de organisatie met hun privéleven en andere passies werd steeds uitdagender.

Wat de toekomst brengt? Die ziet het koppel alvast niet in de piste, maar in het atelier. “Onze andere passie is houtbewerking,” vertelt Eva. “We willen samen een schrijnwerkerij uitbouwen. Een nieuwe uitdaging, die we minstens even groot willen maken als Salto.”

Toch verdwijnt het circus niet helemaal uit hun leven. Tom en Eva hopen de G-werking – gericht op kinderen met een beperking – in een andere vorm verder te zetten.