De Truiense basketbalspeler Jarne Lesuisse heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière. De guard, die dit seizoen sterk presteert bij Kortrijk Spurs, is opgenomen in de definitieve selectie van de Belgian Lions voor de komende interlands tegen Finland. Het gaat om twee cruciale duels in de kwalificaties voor het wereldkampioenschap van 2027.
- Foto © Philippe Dekoker
De nationale technische staf verkleinde de eerdere voorselectie van 24 spelers tot een kern van 15 namen. Lesuisse behoort tot de spelers die het vertrouwen krijgen voor de dubbele confrontatie, die eind februari van start gaat met een thuiswedstrijd, gevolgd door een terugmatch in het Finse Espoo begin maart. Voor de Lions staat er veel op het spel: twee overwinningen zijn nodig om hun kansen op deelname aan het WK intact te houden. Opvallend in de selectie zijn ook enkele bekende namen uit Lesuisses clubverleden en huidige ploeg. Teamgenoot Bram Bogaerts maakt eveneens deel uit van de kern, terwijl van zijn voormalige club Limburg United ook Aubin Gateretse en Thibault Vanderhaegen zijn opgeroepen.
Afhakers
Niet iedereen uit de oorspronkelijke preselectie kon echter aan boord blijven. Verschillende sterkhouders moesten afhaken door blessures, waaronder Retin Obasohan en Ismael Bako, die allebei met handproblemen kampen. Ook andere spelers vielen af om medische redenen of zitten nog in een revalidatieperiode.
Cruciaal
Voor Lesuisse betekent zijn selectie een belangrijke erkenning van zijn sterke seizoen. De Truienaar groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in het Belgische clubbasketbal en krijgt nu de kans om zich ook op internationaal niveau te tonen. De komende wedstrijden zijn bepalend worden voor de WK-droom van België. De Lions openden hun WK-kwalificatiecampagne afgelopen najaar met nederlagen in Frankrijk (79-63) en thuis tegen Hongarije (85-87). Ze staan nu voor twee cruciale duels met Finland, dat op vrijdag 27 februari in de Dôme van Charleroi op bezoek komt. Twee dagen later, op zondag 1 maart, maken de Belgische basketmannen de verplaatsing naar Espoo. In juli valt het doek met een thuiswedstrijd tegen Frankrijk en een uitmatch in Hongarije.




















