Jaarlijks organiseert de vzw Gete-Run van Halle-Booienhoven een tocht door Haspengouw en het Hageland. De bedoeling is om mensen van alle leeftijden met een fysieke, mentale of sociale handicap te laten kennismaken met het plezier van het zijspan rijden en hen vooral een leuke dag te bezorgen. 

  • Tekst en foto’s © Jos Lacroix

Heel wat mensen uit de regio stonden klaar voor een dagtocht van 100 km in een sidecar, een trike of een buggy. “Bij de eerste editie in 1992 waren er 24 zijspanners op het appèl”, steekt voorzitter Benjamin Daenen van wal. “In 2013 waren het er al 95 en vandaag, zaterdag 2 augustus, stonden bijna 300 bikers klaar voor de 31e tocht. Ze komen uit alle hoeken van het land, van de kust tot de Ardennen, uit Nederland en Duitsland. Maar op onze beurt nemen we ook deel aan dergelijke organisaties in ons land. We willen deze daguitstap voor de mensen met een beperking ook gratis houden, en daarom organiseert de vzw Gete-Run het ganse jaar door bijkomende activiteiten. En dat kan niet zonder de medewerking van tientallen vrijwilligers.”

 

Apotheose

De tocht dit jaar ging van de Halleman in Halle-Booienhoven via Sint-Truiden, Borgloon, Tongeren, Wellen, Nieuwerkerken weer naar Zoutleeuw voor de apotheose aan de Passant. “We kunnen ook rekenen op tal van sponsors voor logistiek en vervoer en op de ‘zwaantjes’ van Leuven die met een veertigtal seingevers ervoor zorgen dat deze tocht veilig verloopt. Na afloop zagen we talrijke tevreden gezichten en we kregen we vooral de vraag: wanneer kunnen we weer in de moto zitten? En dat zal op de eerste zaterdag van augustus 2026 zijn. Als het geen oude wijven regent”, besluit een fiere voorzitter.

In beeld

Hieronder vind je nog enkele sfeerbeelden van wat een mooie dag was.