Vrijdag lagen er in de Belgische ziekenhuizen 603 coronapatiënten op intensieve zorg, zo blijkt uit de jongste cijfers die het gezondheidsinstituut Sciensano zaterdagochtend publiceerde. Daags voordien was er nog sprake van 578 coronapatiënten op intensieve.

Ook het aantal coronabesmettingen neemt nog altijd toe. Het zevendaags gemiddeld bedraagt nu al 12.054 besmettingen per dag, een stijging met 19 procent op een week tijd. Er werden in die periode gemiddeld 85.109 tests afgenomen, waarvan 14,4 procent positief bleek. In totaal zijn er al 1.581.500 coronabesmettingen officieel geregistreerd.

Wat de cijfers in Haspengouw betreft, kunnen wa alleen maar vatstellen dat ze op een onrustwekkende hoogte blijven: zowel in de stad akls in de andere gemeenten van de Eerstelijnszone Haspengouw blijft de stijging alarmerend hoog, en dat valt het nog mee als we Hasselt (+134) en Genk (+140) bekijken. Ook het de hospitalisatiecijfers gaat het hier de snechte kant uit met 204 hospitalisaties in Limburg, 52 op intensieve en 25 aan de bedademing. Hoelang de ziekenhuizen deze toestand kunnen slikken blijft een prangende vraag zodat we ons niet meer moeten afvragen wanneer of de regels die vandaag pas ingegaan zijn gaan verstrengen maar wel wanneer.
Dokter Kristoff Corten van het ZOL in Genk verwoordt het zo op Facebook: “Je gelooft niet dat vaccins de opnames op ICU verminderen? Zie hier de 4de COVID-golf uitgedrukt in simpele geboortejaren op de Intensieve Zorgen. 1958, 1977, 1986, 1975, 1969, 1955, 1961, 1955, 1953, 1977, 1962, 1965, 1971, 1986 Jong, niet-gevaccineerd… en aan het vechten voor hun leven. 1954, 1946 Gevaccineerd en jammer genoeg ook aan vechten voor hun leven. Stop alsjeblief met die anti-vaccinatie bullshit, open je ogen en voorkom dat andere “goedgelovige” mensen ook onnodig moeten vechten voor hun leven. Neem je verantwoordelijkheid. Het is echt genoeg geweest.” (einde citaat)
En dan is er nog VRT-journalist Chris Van den Abeele, die lijdt aan prostaatkanker, kreeg deze week te horen dat zijn dringende operatie uitgesteld werd tot … begin volgend jaar en is ontzettend boos. “De helft van de Covid-patiënten op intensieve zorg is niet gevaccineerd, terwijl zij amper 10 procent van de totale bevolking uitmaken. Beseft u dat u deel uitmaakt van een groep die er verantwoordelijk voor is dat mijn behandeling en die van talloze andere patiënten moet worden uitgesteld? En beseft u dat dit – sorry voor de dramatiek – voor mij en hen een kwestie van leven of dood kan zijn?” (einde citaat)




















