Zondagavond 8 maart om 19.15 uur ontvangt Sint-Truidense VV op Stayen Cercle Brugge. Na de 1-0 nederlaag van vorig weekend tegen Royal Antwerp FC willen de Truienaars voor eigen publiek opnieuw aanknopen met een overwinning. Ondanks die recente nederlaag blijft STVV een opvallend sterk seizoen draaien in de Belgian Pro League.
- Door de sportredactie van Trudo FM
- Foto © STVV
Dat de verplaatsing naar Antwerp geen eenvoudige opdracht zou worden, stond vooraf al vast. Die verwachting werd ook werkelijkheid. Het werd een moeilijke wedstrijd voor de Kanaries, zeker in de eerste helft. Beide ploegen slaagden er amper in om uitgespeelde kansen bij elkaar te voetballen. STVV had het bijzonder lastig om zijn gebruikelijke combinatiespel te brengen. Vooral de technisch vaardige spelers kwamen weinig in hun spel. Zowel Daichi Hayashi Ito als Ryotaro Yamamoto werden voortdurend in fysieke duels betrokken. Yamamoto lag meermaals tegen de grond na stevige tackles, terwijl Ito geregeld aan het shirt werd getrokken. Het paste perfect in het spel van Antwerp, dat het duel vooral fysiek probeerde te maken. Aan de andere kant probeerde de thuisploeg vooral gevaarlijk te zijn via snelle omschakelingen en lange ballen naar onder meer Gyrano Kerk en Vincent Janssen. De Truiense defensie had het daar af en toe moeilijk mee. Ook verdedigers zoals Shogo Taniguchi beleefden niet hun beste avond. Na rust viel uiteindelijk het enige doelpunt van de wedstrijd. Anthony Valencia profiteerde van een rommelige fase in de zestien en duwde de 1-0 tegen de netten.
Matsuzawa brengt nieuwe dreiging
Toch had STVV in de tweede helft kansen om langszij te komen. Vooral invaller Ryoya Matsuzawa zorgde voor extra dreiging. De Japanner viel sterk in met enkele flitsende acties, waarbij hij meermaals zijn tegenstander voorbijging. Matsuzawa kwam dicht bij een doelpunt en leek zelfs een strafschop te versieren, al bleek de fout net buiten het strafschopgebied te gebeuren. Daarnaast leverde hij een uitstekende assist af richting Aboubakary Koita Zibaui, die de gelijkmaker had kunnen – en misschien moeten – scoren. Aan de andere kant hield doelman Daniel Schmidt Kokubo STVV met enkele knappe reddingen in de wedstrijd door de mogelijke 2-0 uit zijn doel te ranselen. Uiteindelijk bleef het echter bij een nipte nederlaag.
Sterk seizoen blijft overeind
Hoewel de nederlaag als een ontgoocheling aanvoelde, verandert ze weinig aan het sterke seizoen dat STVV tot dusver speelt. De Truienaars hebben al meermaals bewezen dat ze veerkrachtig zijn en regelmatig terugkomen van een achterstand. Door de nederlaag moest STVV wel de tweede plaats in het klassement afstaan aan Club Brugge KV, terwijl Royale Union Saint-Gilloise leider blijft. Het voorbije speeldag verliep sowieso minder gunstig voor de Truienaars, aangezien ook ploegen zoals RSC Anderlecht en KV Mechelen punten pakten.
Zondag wacht met Cercle Brugge opnieuw een ploeg die het duel niet schuwt. De Bruggelingen bevinden zich in de onderste regionen van het klassement en zullen vooral op zoek gaan naar punten in hun strijd onderin. Het Cercle Brugge van Onur Cinel herinneren we ons nog speeldag 6 toen de Kanaries op hun beurt te gast waren in het Jan Breydelstadion. Die wedstrijd staat vooral bij Ilias Sebaoui in het geheugen gegrift. In het 1-1-gelijkspel krulde hij het leer wondermooi in de bovenhoek en scoorde al doende zijn eerste goal voor geel en blauw.
STVV mag zondag een fysieke wedstrijd verwachten. De Truiense Binken zullen weerbaarheid moeten tonen, maar tegelijk moeten proberen hun eigen voetbal te spelen. Trainer Wouter Francken zal de komende dagen bekijken waar bijgestuurd kan worden. Grote wijzigingen in de basisploeg lijken er niet meteen te komen. Matsuzawa wordt door veel supporters naar voren geschoven als mogelijke starter, maar de kans is groot dat hij opnieuw als supersub wordt ingezet. In die rol heeft hij dit seizoen al vaker het verschil gemaakt.
Opletten voor kaarten
Daarnaast wordt het ook uitkijken voor mogelijke schorsingen. Spelers als Ryotaro Goto en Moussa Sissako staan op scherp. Bij een nieuwe gele kaart missen zij mogelijk de belangrijke derby tegen KRC Genk later deze maand. De wedstrijd tegen Cercle Brugge kan dus op meerdere vlakken belangrijk worden: sportief, voor het klassement én met het oog op de komende derby. Bovendien staan ook de concurrenten voor moeilijke opdrachten. Club Brugge neemt het op tegen Anderlecht en Union moet aan de bak tegen Genk, waardoor er bovenin mogelijk opnieuw punten worden gemorst. Voor STVV ligt er dus een kans om opnieuw uit te pakken met een driepunter en zijn sterke seizoen verder te zetten.
Onze redactie heeft drie duo-tickets klaarliggen voor de wedstrijd van zondag. Stuur een mail vóór vrijdagmiddag 12 uur naar info@truiensnieuws.be en maak kans op een duo-ticket voor nu zondag om 19.15 uur op Stayen. De winnaars krijgen de tickets in hun mailbox, dus hou die goed in de gaten als je hebt meegedaan.




















