In Sint-Truiden zijn ze op zoek naar de beste confituur van Haspengouw. Elke Truienaar kan op zondag 21 september deelnemen aan de wedstrijd met maar één vraag: wie maakt de beste fruitconfituur van de regio? Daarmee zet Sint-Truiden haar rijke fruittraditie en de ambacht van het confituurmaken volop in de kijker. Voorop in de fruitstoet stappen de twee dolgekke komieken Lev Vanorbeek en Christophe Elen.
Iedereen met een passie voor fruit en koken kan meedoen. Of het nu gaat om een eeuwenoud familierecept of een creatieve, vernieuwende versie met lokale ingrediënten, de smaak staat voorop. Deelnemers worden uitgedaagd om hun lekkerste potje confituur binnen te brengen. Ter inspiratie geven Lev Vanorbeek en Christophe Elen een demonstratie vanuit hun keuken “Meer smoddere as ééte”. Zo gaan ze van start met het maken van aardbeienconfituur (zie filmpje onderaan).
De wedstrijd zelf vindt plaats op zondag 21 september en start om 13 uur op de Grote Markt. Een deskundige jury beoordeelt alle inzendingen en de winnaars gaan naar huis met mooie prijzen. Bezoekers kunnen ondertussen proeven, aanmoedigen en genieten van een gezellige namiddag vol geur en smaak in het hart van Haspengouw.
Meer informatie over deelname en inschrijving is te vinden op www.sint-truiden.be/fruitconfituur, waar ook de kookavonturen van Lev en Christophe te volgen zijn.
Bekijk hier het filmpje van de keuken van Christophe en Lev :




















