Handbal Sint-Truiden heeft zijn dominante seizoen extra kracht bijgezet met winst in de finale van de Beker van België bij de dames. De ploeg haalde het op Paaszaterdag met duidelijke cijfers van Eupen en verovert zo voor de vierde keer op rij de beker, de zevende in de clubgeschiedenis.
Bij de eerste kans opent Mors de score voor Eupen, 1 – 0. De Ijslandse Birta Gretarsdottir scoort vervolgens twee keer op rij waarna Eupen al vroeg in de wedstrijd het met zeven veldspeelsters probeert, een tactiek die door Sint-Truiden wordt afgestraft. De Truienaars nemen de match in handen en lopen onder impuls van Sara Marteleur en Estelle Ghijsens na een kwartier uit tot 4 – 9. Eupen heeft het moeilijk en probeert zich in de match vast te bijten, met dank aan de Française Dattolico die met een reeks strafworpen de kloof niet nog verder laat vergroten. Met drie treffers in de slotfase slaat Karen Macours een kloof van vijf doelpunten. Halfweg de finale van de Lotto Handbal Cup bij de dames is de stand 12 – 17.
Sint-Truiden komt het best uit de kleedkamer, houdt er een hoger ritme op na dan Eupen en loopt al snel uit tot 12 – 20 met dank aan onder andere Hoogenboom en Gretarsdottir en het lege Eupense doel. Maar de Duitstaligen geven niet op en na 16 minuten in de tweede helft heeft Eupen de achterstand bij 17 – 21 verkleind naar vier goals. Xhonneux heeft de smaak te pakken vanop de 7 meter. Het geloof bij het rood en witte supporterslegioen keert langzaamaan terug. Met nog acht minuten te spelen is het 19 – 23. Eupen perst er nog een slotoffensief uit, maar het is uiteindelijk Sint-Truiden dat de finale van de Lotto Handbal Cup wint. Een onderhandse worp van Sara Marteleur, opnieuw Macours met afstandsschoten en Ghijsens zijn bepalend in de slotfase. Eindstand 23 – 27.
Analyse
De favoriet maakte al vroeg in de wedstrijd het verschil. Hoewel Eupen koos voor een gedurfde tactiek met een extra veldspeelster in de aanval, vond Sint-Truiden snel zijn ritme. Via snelle tegenaanvallen bouwde de titelverdediger een kloof uit en halverwege de eerste helft stond er al een comfortabele voorsprong op het scorebord. Ondanks weerwerk van Eupen, dat via strafworpen aansluiting probeerde te houden, ging Sint-Truiden rusten met een 12-17 voorsprong. Na de pauze bleef de leider uit de competitie de controle behouden. Met efficiënt spel en doelpunten in het lege doel liep het verschil verder op tot acht punten. Eupen gaf zich echter niet gewonnen en knokte zich terug in de wedstrijd met een sterke fase, waardoor de spanning even terugkeerde.
Variatie in de aanval
Toch kwam de overwinning van Sint-Truiden nooit echt in gevaar. Telkens wanneer Eupen dichterbij kwam, volgde een gepast antwoord van de tegenstander. Met gevarieerde aanvallen en secure afwerking hield Sint-Truiden de voorsprong intact. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op 23-27, waarmee Sint-Truiden zijn status als topploeg bevestigt en opnieuw een prijs toevoegt aan zijn palmares.




















