Vandaag is het de start van een tweede winterprik, die minstens één week zal duren. Met ’s nachts vriestemperaturen tot -5 graden en overdag amper boven nul wordt het een barkoude week. Koning winter is in het land. Dat wordt opletten voor wie de baan opgaat.

Deze zondag begint grijs en na 10 uur op sommige plaatsen met wat lichte neerslag. De koudere lucht is intussen al aangekomen. Hoewel het op deze zondag +1 is in Haspengouw voel je dat er koudere tijden zitten aan te komen. De gevoelstemperatuur bedraagt maar liefst -4 graden.

In de nacht naar maandag gaan we zakken en gaat het ’s nachts flink vriezen, en wel tot -6 graden op sommige plaatsen. Wie buiten moet past maar beter op voor gladheid.

Maandag is het bar koud en blijft de temperatuur onder nul. Het is droog en bewolkt. De wind waait voelbaar uit het noordoosten. Het gaat flink vriezen en er staat een strakke wind. Het KMI voorspelt twee ijsdagen, maandag en dinsdag, met overdag temperaturen onder nul. Er wordt opgeroepen om waakzaam te zijn, automobilisten, maar ook fietsers en voetgangers.

Dinsdag krijgen we in Zuid-Limburg de zon te zien, maar het vriezen gaat gewoon door, ook overdag. In de nacht naar woensdag opnieuw -6 graden.

De rest van de week tot en met zondag houden we hetzelfde weerbeeld aan, droog en in Haspengouw soms zonnig, met het kwik dat overdag flirt met het vriespunt en er soms net iets boven gaat en ’s nachts tot -6 graden.