In een wedstrijd die pas in de slotminuten tot ontploffing kwam, heeft STVV leider Union zijn eerste nederlaag in de Champions’ Play-offs in meer dan twee jaar toegediend. De thuisploeg haalde het met 2-1 na een penalty diep in de toegevoegde tijd en zorgde zo voor een historische avond op Stayen.
- Foto’s © STVV
Het duel kantelde al vroeg. Na amper twaalf minuten moest Union met tien verder toen Kevin Mac Allister met een harde ingreep een doorbraak van Aboubakary Koita Sebaoui verijdelde. Scheidsrechter Jan Boterberg aarzelde niet en hield het bij een rode kaart, ook na tussenkomst van de VAR. Vanaf dat moment trok de landskampioen zich massaal terug en liet het initiatief volledig aan STVV. Die thuisploeg domineerde vervolgens nadrukkelijk, wat zich vertaalde in een overwicht in balbezit en een reeks kansen. Vooral Merlen liet zich opmerken met meerdere kopballen, maar doelman Scherpen en het doelhout hielden Union recht. Ook Goto en Taniguchi kwamen dicht bij een treffer, zonder succes. Ondanks het overwicht bleef het bij de rust 0-0.
Tweede helft

Na de pauze veranderde het spelbeeld nauwelijks. STVV bleef aandringen, terwijl Union met man en macht verdedigde. Ondanks mooi combinatievoetbal van de Kanaries werd de wedstrijd grimmiger, met veel duels en onderbrekingen, opstootjes en geruzie. “Een kindertuin”, zo liet collega sportjournalist Peter Van den Bempt zich ontvallen. Het leek een lange avond te gaan worden waarop de bal er simpelweg niet in wilde voor de thuisploeg. Pas in de 86e minuut viel de verdiende openingstreffer. Diouf rondde een knappe aanval af en bracht Stayen in extase. De vreugde was echter van korte duur, want in de blessuretijd kopte Kevin Rodriguez de gelijkmaker binnen voor Union. Het leek 1-1 te gaan worden, maar een chaotische slotfase besliste anders. Na een hoekschop belandde de bal opnieuw in de zestien, waar Sylla speler Yamamoto vol in het gezicht trof. Boterberg wees naar de stip en Ryotaro Ito bleef koelbloedig: 2-1 in minuut 100. Stayen en de cafeetjes in de kerkdorpjes zoals bij Drie Gezusters in Brustem ontploften van uitzinnige vreugde. STVV wint de partij en is weer een stap dichterbij Europees voetbal. Union kreeg haar eerste play-offnederlaag in meer dan 2 jaar te verwerken. De laatste keer dat STVV in eigen huis won van Union dateert van september 1970. Toen maakte Lon Polleunis de goals voor de Kanaries.
Reactie van de coach
STVV-trainer Wouter Vrancken was na afloop tevreden: “We hadden bijna 80 procent balbezit tegen de landskampioen en zelfs met elf tegen elf hadden we overwicht. We moesten onszelf wel al veel eerder beloond hebben, want je ziet met die gelijkmaker dat alles kan. Ik ben dan ook heel blij dat de jongens het alsnog naar zich hebben kunnen toetrekken.” Ondertussen raakte bekend dat Yamamoto het goed stelt in het ziekenhuis.
Volgende week zaterdag spelen de Kanaries in het Jan Breydelstadion tegen Club Brugge. Op 16 mei is het terug op Stayen tegen KAA Gent. Wie voor die thuiswedstrijd een duo-ticket wil bemachtigen, mailt even naar onze redactie via info@truiensnieuws.be voor maandag 11 mei. Uit de inzendingen loten we de winnaars die de tickets in hun mailbox zien verschijnen.





















