STVV kan met een brede glimlach de winterstop in. De Kanaries haalden vrijdagavond een 1-2-zege op het veld van Standard en naderen zo tot op drie punten van leider Union. Op Sclessin kroonde Keisuke Goto zich tot matchwinnaar met twee doelpunten, terwijl Timothé Nkada van Standard de hoofdrol opeiste met een rode kaart die het duel volledig deed kantelen.

  • Foto © STVV

Na het laatste fluitsignaal was de opluchting bij STVV groot. Met tien man probeerde Standard in de slotfase nog stand te houden, maar de bezoekers gaven niets meer weg. Goto mocht enkele minuten voor tijd onder applaus naar de kant, zijn werk zat erop: twee goals, acht stuks nu al dit seizoen, en gedeeld topschutter van de competitie. De beslissende treffer viel iets na het uur. De invalbeurt van Taiga Hata gaf STVV eindelijk de diepgang die het zocht. De Japanner trok de rechterflank open en schilderde een scherpe voorzet richting eerste paal. Daar stond opnieuw Goto, die binnentikte: 1-2 en STVV op rozen. Nochtans had Standard zich na de pauze beter georganiseerd met z’n tienen. De Rouches lieten weinig ruimte en dwongen STVV tot geduldig balbezit zonder al te veel uitgespeelde kansen. Toch bleef het gevoel hangen dat de Kanaries vroeg of laat zouden toeslaan, zeker na de kansen voor rust. Want al in de eerste helft had STVV de wedstrijd in handen genomen na een cruciaal moment. Rond het halfuur sloeg de vlam in de pan bij een vrije trap. Tijdens het gedrum in de zestien ging Standard-speler Nkada compleet door het lint en sloeg Vanwesemael in het gezicht met een bloedneus als gevolg. De scheidsrechter twijfelde niet en trok meteen rood. Standard moest nog meer dan een uur verder met tien man.

Goto

Tien minuten later maakte STVV daar optimaal gebruik van. Ito dropte de bal met een fijne stift bij Sebaoui, die perfect terugkopte naar Goto. De Japanner werkte koel af en bracht de Kanaries nog voor rust langszij. STVV rook bloed en had zelfs kunnen gaan rusten met een voorsprong, maar Goto en Sebaoui lieten hun kansen liggen. Dat contrast was groot met het openingskwartier. STVV begon weliswaar met veel balbezit en rustig rondtikken, maar het waren de Luikenaars die gevaarlijker waren. Nkada bediende Nielsen net buiten de zestien en de Deen haalde heerlijk uit. Zijn schot krulde in de rechterbovenhoek, onhoudbaar voor Kokubo: 1-0 voor Standard. Op dat moment leek STVV even van slag en had Standard het overwicht. Maar wat een comfortabele avond voor de Rouches leek te worden, draaide volledig om na de rode kaart. Van daaruit nam STVV het duel resoluut in handen en gaf het de voorsprong niet meer uit handen.

Met deze overwinning blijft STVV volop meedraaien in de top drie. De Kanaries naderen leider Union tot op drie punten.