HECHTEL-EKSEL / ALKEN / SINT-TRUIDEN — Onder bijtende winterkou en op een selectief, zwaar parcours werden zondag 11 januari de Limburgse kampioenschappen veldlopen afgelegd. Atleten uit heel Limburg en dus ook uit Haspengouw trokken naar het Don Bosco-terrein voor wat een klassiek en strijdlustig kampioenschap bleek. Voor TACT uit Sint-Truiden werd het een bijzonder geslaagde dag, met sterke individuele prestaties en meerdere podiumplaatsen, terwijl ook de buren van AC Alken met een brede delegatie en mooie resultaten hun stempel drukten op het kampioenschap.

Rond het Don Boscocollege Hechtelen vond zondag het Provinciaal Kampioenschap Veldlopen plaats. De deelnemers trotseerden urenlang de kou. Voor TACT (Truiense Atletiek Club) stond de dag in het teken van knappe prestaties van jong tot oud. Onder leiding van afstandstrainers Tommy Goessens en Bart Boyen kwam de club met een delegatie aan de start van 15 atleten, verdeeld over jeugd- en volwassenenreeksen. De Truiense club kon drie podiumplaatsen vieren. Elle Arnauts kroonde zich tot provinciale kampioene bij de scholieren 1e vrouwen en kon in haar categorie iedereen achter zich laten. Vince Thys, uitkomend in de miniemen 1e jongens, zette een mooie seizoensprestatie neer met zijn derde plaats. Janne Duchateau-Geerts finishte als derde bij de scholieren 2e vrouwen, wat eveneens een knappe individuele prestatie was op dit zware parcours. Naast deze podiumplaatsen leverde TACT een reeks andere sterke individuele prestaties, met atleten die in hun reeksen boven zichzelf uitstegen, ongeacht de eindklassering. De deelname van zo’n vijftiental lopers illustreert de gezonde competitie en brede inzet van de club onder leiding van afstandstrainers Tommy Goessens en Bart Boyen, die hun atleten optimaal wisten voor te bereiden op de verschillende crossafstanden.

Straffe inzet

In beeld Chris en Edouard van AC Alken – © Jens Riskin

Ook Atletiekclub Alken (ACA) was ruim vertegenwoordigd in Hechtel-Eksel, met een ploeg van enkele tientallen atleten in uiteenlopende categorieën, van kangoeroes tot junioren en masters. De Alkenaren lieten zich het hele kampioenschap door opmerken door hun strijdlust en sterke individuele prestaties. Zo zorgde Améline Scholts voor een opvallende prestatie door bij de benjamins meisjes het goud te veroveren, terwijl Victor Grauls zich tot Limburgs kampioen kroonde bij de pupil 2e jongens en daarmee ook een titel voor Alken binnenhaalde. Andere jeugdige Alken-atleten zoals Len Vandevoort, Sam Eraerts, Stella Roux en Chloé Vrancken behaalden sterke tijden en eindplaatsen die de brede basis van de club bevestigen. Bij de junioren en senioren liepen Alken-atleten goed mee. Elias Sergeant domineerde de juniorencategorie over de langste afstand en won met overtuiging, terwijl Jappe De Ridder zijn race bij de scholieren 2e men finishte als eerste. Bij de masters toonden ervaren lopers zoals Ludo Werckx en Tim Kielemoes hun klasse met podiumplaatsen in hun respectieve categorieën.

Het Limburgs Kampioenschap Veldlopen in Hechtel-Eksel was dit jaar een geslaagde confrontatie tussen de sterkhouders van de Limburgse atletiekclubs. TACT uit Sint-Truiden zette met drie podiumplaatsen en talrijke verdienstelijke prestaties een duidelijk visitekaartje af, wat getuigt van een sterke jeugdopleiding en begeleiding. AC Alken toonde zich eveneens op alle niveaus competitief, met mooie titels, podiumplaatsen en een brede vertegenwoordiging die de clubgeest en atletische breedte onderstreept. Alle uitslagen van AC Alken (een heel lange lijst) vind je via deze link: https://www.atletiek.nu/wedstrijd/vereniging/43621/27854/

Hieronder de uitslagen van Sint-Truiden. Volgend weekend staat er al een nieuwe uitdaging op het programma van de atletiekclubs, met name de Vlaamse Kampioenschappen.