De Trudofederatie, de verzameling van alle katholieke gelovigen van Sint-Truiden, heeft er een week opzitten van opgaan naar Pasen en Pasen vieren. Dat ging gepaard met een processie, een nachtwake en een eucharistieviering op zondag waarin verrijzenis centraal staat.
- Paasmaandag 21 april 2025
- Foto’s © Flipke Nuyttens / Trudofederatie
Een overzicht in beeld van de voorbije Goede Week in de Trudofederatie.
Beelden hierboven: De Goede Week begon vorige week zondag 13 april met Palmzondag. Samen met de Muziekkapel Chirojongens RvM Sint-Marten en een schare gelovigen werd de intocht in Jeruzalem herdacht. Jezus werd destijds toegewuifd met palmtakken. In 2025 in Sint-Truiden trok een processie van de Sint-Martenkerk naar de hoofdkerk op de Grote Markt. Tijdens de Palmzondagviering brachten de gelovigen lokaal geteeld fruit mee voor het rustaltaar, helemaal vooraan in de kerk.
Beelden hierboven: de gelovigen herdenken de laatste dagen en uren van Jezus. Dit jaar werd ervoor gekozen om het rustaltaar met fruit te versieren. Na Pasen zullen de misdienaars het geschonken fruit verwerken tot appelmoes en perenmoes. Die worden verkocht om het zomerkamp in Rome te helpen financieren, een mooie combinatie van traditie, solidariteit en duurzaamheid.
Beelden hierboven: In de Onze-Lieve-Vrouwekerk kwamen ’s avonds op Stille Zaterdag de gelovigen samen om de verrijzenis van Jezus te vieren. Enkele mensen lieten zich dopen.
Beelden hierboven: de Paasmis van zondag 20 april 2025. Truienaren vieren dat Jezus leeft, en dat de Liefde van God de dood heeft overwonnen.