De Ghanese spits Joselpho Barnes gaat voetballen bij de eerste ploeg van STVV. Barnes vervoegt het rijtje nieuwkomers met Zahiroleslam, Godeau, Ogawa, Ananou, Ito en Yamamoto. Voor de supporters zal het even wennen worden met al die nieuwe namen. Verder is er een nieuwe assistent-coach en zijn zopas de data bekend gemaakt van de wedstrijden in de Jupiler Pro League.

 

De 21-jarige aanvaller Barnes transfereert van het Letse Riga FC, toevallig ook de vorige club van STVV-coach Thorsten Fink. Na het vertrek van onder andere Hara, Bruno en Hayashi en de voorstelling van enkele nieuwkomers blijft de club naarstig verder zoeken naar spelers die passen in het nieuwe tactische plan Fink. Die wil een sterke centrumspits een sleutelrol toebedelen, samen met drie aanvallers. Kahveh Zahiroleslam zal die rol kunnen vervullen maar mist gezien zijn jeugdige leeftijd van 21 jaar nog wat ervaring. Coach Fink trekt daarom Joselpho Barnes aan. De in Duitsland geboren Ghanees doorliep tijdens zijn jeugdjaren enkele grote clubs zoals Leverkusen, Fortuna Keulen, Borussia Mönchengladbach en Schalke 04. Barnes is met zijn 1 meter 87 een grote jongen. In zijn eerste seizoen bij Riga FC kwam hij aan 7 doelpunten en 4 assists in 29 duels. Hij speelde daarbij als links- en rechtsbuiten en als centrumspits.

Assistent-coach

Naast Barnes viel er vandaag op de training een nieuw gezicht op, met name die van assistent-coach Dries Van Meirhaeghe. De 25-jarige werkte de voorbije jaren bij Sporting Charleroi als video-analist, bij FC Midtjylland en bij de West-Vlaamse clubs SV Zulte-Waregem en KV Kortrijk. “Ik heb me al op heel jonge leeftijd verdiept in voetbal”, vertelt Dries. “Tijdens mijn studies las ik al even vaak in boeken van coaches als Sacchi, Benitez en Guardiola dan dat ik in de studieboeken dook. Op mijn 16de zette ik mijn eerste stappen als trainer, daarna is het allemaal heel snel gegaan.”

Speeldata

De Pro League maakte zopas een eerste reeks speeldata bekend, en die competitiestart oogt veelbelovend. Zo zijn de eerste twee thuiswedstrijden echte krakers: op 30 juli opent STVV tegen Standard en op 13 augustus ontvangen de Kanaries RSC Anderlecht. De andere vijf tegenstanders zijn  KV Kortrijk, AA Gent, Cercle Brugge, Sporting Charleroi en KV Mechelen. De komende dagen speelt STVV nog enkele oefenpotjes en dan wordt het aftellen naar 30 juli.