Het Sint-Trudo Ziekenhuis krijgt investeringssteun voor de bouw van een volledig nieuwe spoedafdeling. De werken zullen van start gaan eind 2024 zodat de nieuwe spoedafdeling tegen eind 2026 in gebruik kan genomen worden.
De spoedgevallendienst van Sint-Trudo Ziekenhuis in Sint-Truiden is op dit moment te klein en moet zich beter kunnen organiseren op het gestegen aantal patiënten. Vandaar de plannen voor de verbouwing en de uitbreiding met ook de integratie van de huisartsenwachtpost. “De huidige spoedafdeling is al een tijd veel te klein voor het aantal patiënten dat voor dringende zorgen naar ons ziekenhuis komt”, zegt Cindy Monard, algemeen directeur van Sint-Trudo. “Zowel de wachtruimte, als de ruimte voor verzorging is momenteel te klein en biedt te weinig privacy aan onze patiënten. Dit komt vooral doordat de patiëntenstroom enorm is toegenomen sinds de jaren ‘90. Met deze nieuwe spoed kunnen we een belangrijke verbetering realiseren in de mensgerichte zorg voor onze patiënten.”
Straten
“Een andere belangrijke verbetering is dat we de huisartsenwachtpost integreren”, vervolgt Monard. “Dat maakt het voor patiënten makkelijker als er één centrale toegangspoort is voor niet-planbare en dringende zorg. Bovendien zal het ook de samenwerking tussen de huisartsen en het ziekenhuis ten goede komen.” Binnen de nieuwe spoedafdeling zal de organisatie vlotter kunnen lopen. “Er zal een scheiding van de patiëntenstromen zijn”, verduidelijkt Tom Frederickx, verpleegkundige spoedgevallen. “Zo kunnen we in geval van pandemie beter compartimenteren. Er komen verschillende straten zoals de ambulante straat, de pediatriestraat, de opnamestraat, het gedeelte nachtverblijf, een prikkelarme isolatieruimte en de kritieke straat. Verder zijn er gespreks- en personeelsruimtes en ook een buitenruimte voor de patiënten op het binnenplein van het ziekenhuis.”
Site verdubbeld
De nieuwe spoed zal gebouwd worden aan de achterzijde en rechts op de huidige bezoekersparking. De nieuwe parkeermogelijkheid voor patiënten en bezoekers komt dan links van het ziekenhuis, aan de Campus Rummenweg. De site wordt in één klap één groot geheel, een verdubbeling van wat het ooit was. Het park zal de verbinding vormen tussen campus Rummenweg en het ziekenhuis zelf. Tijdens de werkzaamheden zal de spoed tijdelijk op een andere locatie binnen het ziekenhuis worden ondergebracht. De directie kreeg voor het ganse project 9 miljoen euro toegezegd van de Vlaamse regering. Zelf zal er 3 miljoen euro bovenop leggen.