De Vlaamse regering ging tussenkomen bij de energiefactuur voor de tijdelijke werklozen, gedurende het Coronavirus (Covid-19) voor 1 maand. Maar hoe zit dat juist? Wij zochten het voor je uit!
De water-, gas- en elektriciteitsfactuur van huishoudens met gezinsleden die tijdelijk werkloos worden ten gevolge van de corona-maatregelen worden gedragen door de Vlaamse overheid voor de periode van 1 maand.
Als de corona-crisis langer aanhoudt dan de periode van 1 maand, zal de Vlaamse Regering, rekening houdend met de budgettaire beperkingen, een stelsel van uitstel van betaling uitwerken voor de gezinnen waarvan één of meerdere gezinsleden in het stelsel van technische werkloosheid terechtkomen.
Zolang de strikte corona-maatregelen van kracht zijn, zullen er geen afsluitingen gebeuren van water, gas of elektriciteit.
Voor wie?
Werknemers die in het statuut van tijdelijke werkloosheid geplaatst worden als gevolg van de Corona-maatregelen, komen in aanmerking voor de tegemoetkoming. Het volstaat dat 1 werknemer in het gezin tijdelijk werkloos is geworden. Als meer dan 1 gezinslid tijdelijk werkloos is geworden, dan ontvangt het gezin 1 tegemoetkoming per werknemer in het statuut van tijdelijke werkloosheid.
Als het contract bij de water- of energieleverancier niet op naam staat van de werknemer die tijdelijk werkloos is geworden, ontvangt u toch de tegemoetkoming. Ook als u geen rechtstreekse klant bent (bijvoorbeeld omdat de gemeenschappelijke meter in een appartementsgebouw op naam van de syndicus staat of omdat er collectieve verwarming is), ontvangt u de tussenkomst. Het is de bedoeling dat de Vlaamse overheid zich in samenwerking met de RVA – Rijksdienst Voor Arbeidsvoorziening zo organiseert dat het bedrag terecht komt op de rekening van de werknemer.
Ook als u op stookolie verwarmt of aangesloten bent op een warmtenet, komt u in aanmerking.
Hebt u een budgetmeter en krijgt u geen factuur? Ook dan krijgt u de tegemoetkoming op uw rekening gestort.
Hoe aanvragen?
De toekenning verloopt automatisch, u hoeft hiervoor zelf geen aanvraag te doen.
Het is de bedoeling dat de Vlaamse overheid via informatie van de RVA – Rijksdienst Voor Arbeidsvoorziening komt tot een automatische en rechtstreekse storting van het bedrag op de rekening van de werknemer.
Facturen die u in tussentijd krijgt, blijven verschuldigd tegen de uiterlijke betaaldatum die vermeld staat op de factuur. U kunt steeds terecht bij uw water- of energieleverancier voor een aanpassing van de betalingsmodaliteiten indien de betaling van deze factuur moeilijk is.
De tussenkomst voor 1 maand van de Vlaamse overheid wordt zo snel mogelijk gestort zodat het geheel van gezinsfacturen draaglijk blijft.
Bedrag
De tussenkomst wordt gebaseerd op een gemiddelde water- en energiefactuur van alle huishoudens. Op die manier kan de tussenkomst het snelst gestort worden.
Deze vergoeding bedraagt in totaal 202,68 €en is als volgt samengesteld:
- voor water 30,77 euro
- voor de verwarmingskosten 95,05 euro
- voor de elektriciteitskosten 76,86 euro
en wat met degenen die thuis werken ? mijn kosten voor electriciteit en verwarming lopen ook op ! thuiswerkers zorgen er wel voor dat de boel blijft draaien. kan daar dan ook niet naar gekeken worden ?
En wat met de mensen in voedingswinkels, ziekenhuizen en alle anderen die moeten werken gaan om de problemen van Corona proberen onder controle te krijgen en daar soms hun leven voor riskeren en veel overuren draaien?
Wat met de mensen die ziek geworden zijn en voor tijdje ziekengeld krijgen en 60% van hun loon krijgen?
Daar hoor je geen enkele politieker iets van zeggen.
en wat met de mensen die juist voor het carona virus hun job verloren?? die krijgen niets ? weer eens met maten en gewichten werken !!!!!, geef iedereen dat bedrag, iedereen heeft meer kosten nu !!!!!
Beste,
Ik werk noodgedwongen van thuis uit. Mijn PC, printer, telefoon die noodzakelijk is om mijn job uit te voeren verbruiken ook electriciteit! Een tussenkomst hiervoor zou ook wel mogen!
Nice, ik rijf die premie in ieder geval binnen. Suck it iedereen.
mooi reactie van jou egoïst !!!!!